פול מון קופנגן

מסיבת הפול מון: האי קופנגן ידוע ומוכר בשל מסיבת הפול מון המתקיימת כל חודש כבר יותר מ30 שנה ומושכת אליה את כל המטיילים השוהים בתאילנד. מסיבת הפולמון היא ללא ספק מסיבת החוף הגדולה בעולם, כאשר בעונת השיא מתקבצים אל מסיבת הפול מון כ 40,000 איש.

מסיבת הפול מון מתקיימת בחוף הד-רין בצד המזרחי-"הסאן-רייז" (3 דקות הליכה מהבית הישראלי), על חוף הים תחת כיפת השמיים, במפרץ מרהיב ביופיו שלמעשה הופך לרחבת ריקודים גדולה ומלאה בחוגגים.

למרות הסטיגמה שמסיבת הפול מון היא מסיבת סמים, כבר מזמן זה לא המצב. השימוש באלכוהול נהיה רווח הרבה יותר, הוא נמכר בדוכנים על החוף ומוגש בדליים של ליטר ("באקט"). 

מתי להגיע למסיבות הפול מון? מומלץ להגיע לקופנגן כמה ימים לפני המסיבה, כשהאי מתמלא במטיילים ונהיה פעיל ומעניין מתמיד. לאוהבי המסיבות מבינכם- כבר שבוע לפני הפולמון מתקיימות כל ערב מסיבות חוף, כל יום כמות הרוקדים על החוף מכפילה את עצמה עד לפיצוץ הגדול במסיבת הפול מון בה החוף מפוצץ עד אפס מקום. 

מלונות בזמן הפולמון: כיוון שהביקוש גדול מאוד בשבוע של הפולמון, יש לקחת בחשבון שהמחירים יהיו גבוהים יותר משאר החודש, וכן המקומות נתפסים מוקדם מאוד. אז אם אתם מתכננים להגיע לקופנגן בזמן הפולמון, בייחוד אם אתם רוצים לישון בהד-רין, מומלץ להזמין מלון מוקדם ככל שתוכלו.

מסיבות הפול מון הגדולות ביותר:

דצמבר– חודש דצמבר הוא ללא ספק גולת הכותרת של אוהבי המסיבות בכלל ומסיבת חוף בפרט. בחודש זה מסיבת הפולמון גדולה במיוחד וכן מתקיימות עוד שתי מסיבות גדולות: מסיבת הchristmas ומסיבת הnew year. 

ינואר ופברואר- נחשבים "העונה" בשל מזג האוויר נטול המונסונים והדבר מתבטא כמובן בין היתר בכמות הרוקדים על החוף במסיבת הפולמון.

אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר– חודשי הישראלים בקופנגן. בשל חופשות הלימודים והחגים האי מתמלא בישראלים- תלמידי תיכון, טיולים לפני צבא, סטודנטים ומורים. בחודשים אלו אפשר ללא ספק להרגיש בארץ ולהיות בתאילנד 🙂

לסיכום, מסיבת הפול מון שהחלה מקצת מוזיקה ומספר רוקדים על החוף- תפסה תאוצה ורק גדלה משנה לשנה. אנשים אשר היו במסיבת הפול מון הראשונה בקופנגן מספרים שלא חשבו שזה יגיע לממדים כאלה. כיום אחרי כל פול מון יש "אפטר פארטי" לפול מון ככה שאפשר להמשיך לרקוד עד לשקיעה במיקומים שונים. 

תאריכי הפולמון 2022:

יולי- 15

אוגוסט- 13

ספטמבר- 10

נובמבר- 8

דצמבר- 8

דצמבר- 31

HALF MOON מסיבת החצי ירח- מסיבת ה-  HALF MOON  היא השנייה בגודלה אחר הפול מון ומתקיימת באזור באן-תאי אשר נמצא בין טונגסלה להד-רין.

מסיבת ה- HALF MOON  מתקיימת פעמיים בחודש – שבוע לפני הפול מון ושבוע אחרי הפול מון. אופי
המסיבה שונה לחלוטין מהפול מון. המסיבה מתקיימת במובלעת בג'ונגל אשר קושטה ועוצבה במיטב הצורות הפסיכודליות ומוארות באור אולטרה סגול. המוסיקה במסיבה היא על טהרת הטראנס / מסיבת טבע ומומלצת לאוהבי הטרנס.

כניסה עולה 500 באט. לא מומלץ לנסוע באופנוע (אח"כ צריך גם לחזור), עדיף ובטוח יותר במונית.