קופנגן מרכז טונגסלה

טונגסלה היא "העיר" של קופנגן, האזור המרכזי. היא ממוקמת באמצע החוף המערבי ובה נמצא הנמל הראשי של קופנגן, אליו מגיעות מעבורות גדולות עם רכבים, משאיות ואספקה לאי.  לרוב פחות אטרקטיבי למטיילים והנופשים לישון בה מהסיבה הפשוטה שאין בה את החופים המרהיבים/ הטיולים, אלא היא יותר מספקת שירותים כגון דואר, בנקים, ספקי מזון ועוד. מה שכן אולי יעניין אתכן זה החנויות שיש במרכזה, שמלאות במזכרות, בגדים ועוד. (הסחורה בחנויות דומה למה שתמצאו גם בחנויות ושווקים באזורים אחרים בתאילנד).

שני מקומות בטונגסלה שמומלץ לבקר בהם, אלה שתי תצפיות מרהיבות שצופות אל השקיעה, בשתיהן יש בר מסעדה, בריכה, והן ממוקמות על צלע הר משם צופים לנוף מדהים:

  1. אמסטרדם בר
  2. Blu-rama

אם תצאו לטיול בחלקו הצפוני של האי קופנגן (המרהיב ביופיו) אתם תעברו בנסיעה בטונגסלה תהיו חייבים לעבור דרך טונגסלה, תוכלו לזהות אותה לפי הרמזורים היחידים באי ולפי מרכזי הקניות.

מטונגסלה יש נוף לשני איים קטנים שממש קרובים אליה האי הקרוב יותר נקרא "קו-טאן" ואיננו מאוכלס האי שאחריו נקרא "קו-טאן נוי" עליו נכתב הספר והסרט "החוף". הסרט צולם באי קו-פיפי ,כיוון שעל האי "קו-טאן נוי" עצמו ישנם שומרים חמושים שמנופפים ברובה M-16 לכל מי שמתקרב אל האי בסירה. כן כן, בדיוק כמו בסרט החוף, הייתם מאמינים?!