צפון מערב קופנגן

צפון מערב קופנגן-

ראשית חשוב לציין שהאי קופנגן משנה את פני החופים לפי עונות השנה ולכן כל החופים בצד המערבי של האי יהיו פחות טובים לרחצה בחודשים מרץ עד ספטמבר. הדבר נובע בשל שפל מטורף ברוב ימות החודש. לכן מי שחשוב לו חוף ים ולא מסתפק בבריכה- מומלץ בתקופה זו ללכת לחופים הממוקמים בצד המזרחי של האי. אז אם אתם מקבלים המלצה חמה מחברים על חוף מדהים ששהו בו, וכשאתם מגיעים החוף לא היה ראוי לרחצה, סביר להניח שזוהי הסיבה.
צפון מערב האי רווי בחופים יפים ואזורי שנירקול רבים.

 רשימת החופים היפים במערב קופנגן

הד יאהו:  מדובר בלגונה, מפרץ טבעי שבה חול לבן רך, מים צלולים וריף של אלמוגים צבעוניים ודגים, כך שאפשר להנות גם מחוף רחצה נהדר וגם מאתרי שנירקול יפיפיים שלא נופלים ביופיים מאתרי השנירקול בקוטאו. אז אם מיציתם את הד-רין ואתם רוצים להמשיך למקום שקט, במקום לנסוע לקוטאו או קו פיפי, פשוט לעבור להד יאו לכמה ימים- שם תרגישו ממש באי אחר, אוירה שונה לחלוטין, שקטה ורגועה. היתרון הוא שכשתגעגעו למסיבות ולמרכז העניינים- 40 דקות נסיעה ואתם שם. בהד יהאו יש מבחר של מסעדות בכל המחירים, מספר של בארים פעילים בשעות הלילה (ללא חיי לילה סוערים), מבחר של בתי מלון ובונגלוס במחירים שונים.  ממוקם 12 דקות נסיעה מטונגסלה ("העיר" של קופנגן)  ,כביש בטון נוח לנסיעה.

הד סון: לגונה/ מפרץ טיבעי קטן יחסית, בו חול לבן מים צלולים וריף של אלמוגים צבעוניים ודגים. החוף עצמו עדיין לא בנוי כך שהחוף בתולי לחלוטין, אך בצידיו יש כבר מבחר של בתי מלון ובונגלוס שמציעים נוף מהצוק אל המפרץ היפייפה. גם פה תוכלו להנות מחוף רחצה (בעונה בלבד!) ומאיזור שנירקול מהמם, באוירה פסטורלית לחלוטין, כשמאחוריכם רק ג'ונגל ירוק ופראי. 11 דקות נסיעה מטונגסלה, כביש בטון נוח לנסיעה.

הד סאלד: לגונה/ מפרץ טיבעי עם חול לבן, מים צלולים וריף של אלמוגים צבעוניים ודגים. ניתן להנות מחוף רחצה וכן לעשו שנורקלים באזור קסום זה. ניתן גם לעשות צלילת עומק ואף קורס צלילה. הד סאלהד מאוד דומה באופיו להד-יאהו. גם במפרץ זה תמצאו מבחר של בתי מלון, בונגלוס, חוף ים מקסים ללא חיי לילה סוערים. ממוקם 13 דקות נסיעה מטונגסלה, כביש בטון נוח לנסיעה.

מה–הד/ קו מה: אין ספק שזוהי אחת מפנינות הטבע באי קופנגן ובתאילנד בכלל, פלא של ממש! מעבר לחול הלבן ולמים הצלולים בגווני טורקיז, יש שביל של חול לבן טבעי אל תוך הים, שמוביל לעבר אי קטן שנקרא "קו-מה", שניתן לצעוד אליו ולהסתובב בו קצת להנות מיופיו.

מה שמדהים עוד יותר- זה מה שיש מתחת לפני הים. ריף של אלמוגים זוהרים בצבעים שונים, שניתן לראות בעזרת שנורקלים או לעשות שם קורס צלילה. ישנה אפשרות להשכיר שנורקלים, מסכות וסנפירים במסעדות על החוף במחיר סימלי. למעוניינים ללון באיזור זה ישנם מבחר של חדרים ובונגלוס ים ללא חיי לילה סוערים . גם מקום זה ממוקם 15 דקות נסיעה מטונגסלה, כביש בטון נוח לנסיעה.