אודות

 

הבית הישראלי בקופנגן מהווה בית חם למטיילים הישראלים. במקום מסעדה בשרית כשרה, סוכנות טיולים ואטרקציות, ארוחות שישי וחגים, בית כנסת, מפגש בין ישראלים ועזרה בכל מה שתצטרכו.

אז איך הכל התחיל?…

במאי 2000 הגיע שמעון זגה לאי עם זוג חברים במטרה לרכוש אדמת חוף בקופנגן ולהקים כפר נופש. לאחר חודש של חיפושים אחר "החוף" האולטימטיבי התייאשו חבריו של שמעון וחזרו ארצה. שמעון נשאר לבדו בקופנגן, והמשיך לחפש אחר החוף המיוחל. מחירי החופים היו גבוהים מהתקציב שהיה לו ולכן החליט להקים מסעדה ישראלית, שעם השנים הפכה למרכז יהודי וישראלי משמעותי באי.

שמעון מספר: "בזמן ההוא קופנגן היתה נראית אחרת, לא היו בתי מלון, בטח שלא בריכות שחיה, לא היו כלל מסעדות ישראליות או איטלקיות כמו היום, אלא רק מסעדות תאילנדית (אכלת-שילשלת..). אז החלטתי לוותר על "החוף" שתכננתי ולנסות להקים בית חם למטיילים הישראלים בקופנגן. שכרתי שטח אדמה במרכז הד-רין, והתחלתי בבנית "הבית".  בשלב הראשוני של הבניה כבר החלו בעיות רבות לא צפויות, כמו הקבלן שנעלם עם הכסף, שהשאיר אותי תקוע בלי כסף ובלי קבלן, רק כמה עמודים ראשוניים. נכון, במצב כזה עוזבים הכל וחוזרים לארץ, אבל לא כך היה. החלטתי להמשיך את הבניה בעצמי (ללא שום ידע או נסיון בבניה) וכדי לפתור את בעיית הכסף החלטתי לבנות מאהל בצמוד לאתר בנייה ושם מכרתי מלוואחים ושקשוקה למטיילים הישראלי. בכסף שנכנס קניתי חומרי בנייה והמשכתי לאט לאט. התהליך הזה לקח מספר שנים רבות וקשות, שבמהלכן אף נפתחו מסעדות ישראליות נוספות בקופנגן שהקשו על המצב מאוד, שהפך אף לבלתי אפשרי. בשלב זה התחילו התפילות ובעקבותיהן הניסים שגרמו לי להמשיך ולהצליח בבניית בית למטיילים הישראלים".

היום הבית הישראלי הוא מרכז למטיילים הישראלים בקופנגן, שעוזר בכל תחום לכל ישראלי שצריך.  החל מקבלת פנים חמה למטיילים חדשים שהגיעו ועד לעזרה למטיילים בכל צרה או תאונה שאליה נקלעו.בנוסף מספק עבורכם הבית הישראלי בקופנגן את השירותים הבאים:

שרותי דת: הבית הישראלי הינו מרכז יהודי עבורכם ולשירותכם. במקום בית הכנסת "בראשית" שפתוח לרשותכם 24/7, המאפשר תפילות כל יום ובעיקר בשבתות בחגים, הנחת תפילין (נשמח לעזור בכל יום חול). נשמח לעזור בלמוד תורה וכן לענות על שאלות בנושא.

מסעדה ישראלית בשרית כשרה: (הראשונה בקופנגן) המגישה מנות מגוונות וטעימות ממצרכים מבשרים כשרים בלבד! (באישור בכתב של הרב הראשי לתאילנד- חב"ד). כל הבשרים מגיעים מחב"ד בנגקוק, וכל המוצרים שאנו קונים הם המוצרים שחב"ד מאשרים. במקום משגיח כשרות צמוד.

הבהרה והסרת מכשול- פרט לבית הישראלי כל המסעדות באי מגישות בשרים ועופות טרפים וגם המנות הצמחוניות בהן אינן כשרות. אין אף מסעדה כשרה נוספת בקופנגן. 

התפריט עשיר ומגוון באוכל ביתי וטעים, בין היתר:

  • בשרים עופות ודגים על האש
  • תבשילים ביתיים מהמטבח של סבתא חנה (עד 120)
  • אוכל תאילנדי
  • ארוחות בוקר ישראליות
  • חומוס, פלאפל ואוכל ישראלי
  • ועוד..

אווירה ישראלית: בבית הישראלי בקופנגן שש-בש ,קלפים, פינג-פונג ועוד משחקי קופסא,ספריה להחלפה, חטיפים כשרים, זולה לרביצה וערסלים, ערבי קריוקי ומפגש כיפי בין ישראלים.
וכמובן אוזן קשבת ועזרה בכל עניין.

והכי חשוב- אוהבים אתכם כמו שאתם!

 

הבית הישראלי אינו משתייך ואינו נתמך ע"י שום גוף, ארגון ציבורי דתי או פוליטי.

"בראשית" -בית הכנסת היחיד בקופנגן הוקם למען שמו באהבה, לקירוב הגאולה, אחדות, שמחה ואהבת חינם בעם ישראל! מעבר לשבתות ולסעודות מצווה כשרות, ומעבר לבית החם שאנחנו מהווים עבור ישראלים, צריך גם לבקר ולעזור למטיילים שחלו, לעזור לנפגעי הסמים ותאונות הדרכים, ולהוות כתובת לכל ישראלי שרק צריך, בכל דבר.

נשמח לעזרתכם על מנת להמשיך הרחיב את פעילותנו היהודית בקופנגן.  דרש רבי עקיבא :"צדקה תציל ממוות" (מסכת שבת, תלמוד בבלי). מעלת הצדקה גדולה היא, ואם ביכולתכם לתרום- כל סכום יעזור. ושבעז"ה תמיד נהיה בצד הנותן.